Ерата на баба
На колко години сте? А как прекарвате времето си? Представете си, че сте на 20 и вместо партита и забавления, се отдавате на по-спокойни занимания, с които да си почивате. Може ли да се впишете в тази реалност? Ако да, то определено сте в Ерата си на баба.
Това е нов тренд в социалните мрежи, който показва, че младите могат да се грижат за себе си и за психичното и физическото си здраве. В момента доста се обръща внимание на тази тема, тъй като често се достига до бърнаут. Той може да се получи не само от преумора в работно отношение, но и от прекален натиск с изпълнение на очаквания към теб.
А самата Ера на баба включва извършване на дейности, които релаксират човек. Това например може да е плетене, градинарство, четене, готвене, занаятчийство. Все такива дейности, които са присъщи за човек над 65-годишна възраст. Заниманията карат човек да се чувства спокоен, да освободи ума си и същевременно да твори чрез ръцете и съзнанието си.
Понякога бабешкият период включва и ранно лягане, което е около 10 вечерта. Целта е да се постигне самосъхранение, защото ранното лягане води до хубав сън, а той до по-пълноценен човек през деня. А целта на младото поколение е да бъдат успешни, да вършат работата си и да се издигнат, за да постигнат мечтите си.
Ние, от по-старите поколения, или поне аз, не може напълно да разберем тренда. Защото ако не на 20, то кога ще живееш? Не са ли това годините за парти, за бурни нощи и смели дни?! Когато имаш семейство и деца, определено няма да стане по-добре и ще ти трябва много повече време за почивка, което няма да имаш.
Може би тайната се крие в баланса. Защото и в Ерата на баба виждам много позитиви, но не бива да се отдаваш само и напълно на нея. Редувайте спокойните периоди и забавленията, защото човек има нужда от всичко!